A múlt század szlovák zenéjének egyik legjelentősebb alakja Eugen Suchoň volt. A zeneszerző születésének 100. évfordulójára emlékező évben számos rendezvényen emlékeztek meg róla. Még egy bélyeget is kiadtak, s ezen jellegzetes aláírása is szerepel.
A Pozsonytól 20 km-re fekvő Bazin (szlovákul Pezinok) városában született a Monarchia idején 1908-ban. Apja orgonista, anyja zongoratanárnő volt, így nem csoda, hogy gyermekük zenei tehetsége is megmutatkozott. Pozsonyban majd Prágában a konzervatóriumban tanult. Tanár lett 1933-tól a pozsonyi zeneakadémián, majd az állami konzervatóriumban, utána az egyetemen és a pedagógiai főiskolán tanított. Egyik legismertebb, nálunk is játszott műve, a Krutnava (Örvény) c. opera és a Szvatopluk zenedráma. 1935-ben mutatták be Kárpáti Zsoltár című művét. Zenekari szerzeményei mellett számos kórus- és zongoraműve jelent meg. Suchoň 1993-ban hunyt el Pozsonyban.
A bélyegen érzékelhető „maszatosságot” a rajta sorakozó kottavonalak adják. A színek mellett még ez is nehezíti az aláírás láthatóságát. Az aláírás 15 fokban döntve van a bélyegen, „kiegyenesítve” vizsgáljuk.
