Franz Kafka születésének 100. évfordulójára bocsátott ki egy szép bélyeget a német posta. Képe kevés elemből építkezik és nagyon hatásos, szinte misztikus. A felső harmadában lévő rózsaszínes égbolt lejjebb sötétlila köddé válik. A világosabb sávban a Prága (Kafka szülővárosa) Óvárosában lévő Tyn templom két tornyának sziluettje magasodik. A sötétebb, alsó sávban Kafka névaláírása terül el. Ez az elhelyezés is már-már szimbolikus.
A mélyben elterülő fehér vonalú aláírás jól olvasható kecses és határozott egyszerre. Érdekessége, hogy a kezdő „K” betű igencsak távolra esik a következő betűtől, ám a „K” betű elnyújtott végvonala által képzett ív szinte alulról öleli át a nevet. A felsőzónás betűk „f” és a „k” hurka elég kicsi, nem magas és nem is széles. Viszont az „f” alsó része legalább olyan hosszú, mint a közép és felsőzóna együttvéve. Az „a” betűk erősen zártak.
Az egyébként balkezes Kafka szövegírásához viszonyítva az aláírása harmonikusabb. Ebben mintha több tartás lenne, mint a kézírásos szövegben (amely a bélyeghez kiadott lapon is látható).