Születésének 100 évfordulójára megjelent bélyegen csak néhány szín és néhány motívum kap helyet. Felül egy macska sziluettje, alul az írónő képmása, alatta pedig aláírása: Colette.

Colette aláírása egyszerű és olvasható, ez jelzi, hogy vállalja önmagát. A határozott vonalvezetés pedig arra utal, hogy ha kell, a sarkára tud állni. Olyan embert sugall, aki nem szereti túlbonyolítani a dolgokat, határozottan képviseli álláspontját, makacs, és ha elkezdett valamit, akkor is véghezviszi, ha belepusztul.
Van valami macskás az aláírásában is. A C-betű kényeskedőn hajlik, sőt terpeszkedik el, és láthatunk afféle „karmincákat” is (az utolsó három betűben). A betűk normál szélességűek csak az első és az utolsó betű szélesebb.
Valójában két részre bontható ez az aláírás: bal oldali része (a múlt, belső világ), az első három betű rajzos, játékos melegséggel és élettel teli. A név legmagasabb betűje (a csúcs) az „l”. Természetes kapcsolódás csak az o-l betűk között van, a többi betűje vagy távol van a mellette lévőtől, vagy ráíródik az előzőre (ell). S máris a jobb oldali részhez (jövő, külvilág) jutottunk. Ez a négy betűt átfogó t-áthúzás által meghatározott rész az „ette”. A t-áthúzás nemcsak erőteljes, hanem a végén meg is vastagszik. Ha letakarjuk az utolsó e betű "fejétől" balra eső részt és csak a név végére kerülő vonalakat nézzük meg, meglátjuk, hogyan viszonyul a külvilághoz: folyamatos készenlétben van, hogy a támadásokat távol tarthassa, semlegesíthesse.
S még valami. Javaslom, tekintsük a vastag áthúzóvonalat egy hatalmas kalapnak vagy tetőnek és olvassuk el, mi kerül alá! Az „elle” szó a franciában az E/3. személyű személyes névmás (ő) nőnemben. Értelmezhetjük úgy is, hogy az a nő, az én-ideál amit ki akarok hozni, amit meg akarok mutatni magamból. Hát ezt védi ez a vonal. Ám látnunk kell, hogy ezeknek a betűknek a magassága és természetessége (szögek és „ráírós” mesterkélt betűkapcsolás) nem éri el az első három betűjét. Tehát a múlt, melyet belső világában megőrzött mégiscsak szebb és életszerűbb volt számára.